Kayıp ilanı verme

 

Kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım,  hangi kimlikler için kayıp ilanı verilir, kayıp ilanı nasıl verilir, kayıp ilanı ücretleri ne kadardır, kayıp ilanı vermek zorunlumudur, ücretsiz kayıp ilanı, gazeteye kayıp ilanı verme şekilleri nelerdir gibi sorularınıza cevap bulabileceğiniz, ilan örneklerini bulabileceğiniz bir tıkla gazete kayıp ilan servisine ulaşabileceğiniz, kayıp ilanı vermek için telefon numaralarını bulabileceğiniz ve dilerseniz sayfa üzerinden online ilan yayınlatabileceğiniz şekilde hazırlanan kayıp ilanı verme sayfasındasınız.

Kimliğinizi kaybettiniz, aksi bir durum söz konusu olmadığı sürece kimliği aldığınız yer dilekçe ya da form’a ilişik fotoğraf ve kayıp ilanı gazetesini yeterli görmektedir.

Hangi kimlikler için ilan verilir?

Nüfus cüzdanı, ehliyet (sürücü belgesi), iş yeri kimlikleri, bakanlık kimlikleri, askeri kimlikler, okul kimlikleri, üniversite öğrenci kimlikleri, okul ve üniveriste diplomaları, askeri kimlikler, pasaportlar, banka kartları, şebekeler, pasolar, üye kartları, çıkış belgeleri, nüfus cüzdanı ve ikametgah belgesi örnekleri (suretleri), faturalar, irsaliyeler, perakende satış fişleri, çek yaprak ya da koçanları, senetler… gazete kayıp ilanı bölümlerinde en çok rastlanan kayıp ilanı verilen evraklardandır.

Kayıp ilanı verme yolları;

size bir kaç yöntem;  yandaki formu doldurun operatörlerimiz hemen sizi arasın, aşağıda bulunan İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Trabzon, İzmir, Adana ilan servisi telefon numaralarımızı arayarak, ilanınızı e-posta ile ulaştırın.

Kayıp ilanı vermek için hemen harekete geçin geç kalmayın…

Kayıp ilanı ücretleri;

ilan servisimizde kelimesi 3,55 TL’den başlamaktadır, kayıp ilan fiyatları seçeceğiniz gazeteye, ilanınızda geçen kelime sayısına, ve baskı bölgesine göre değişebilecektir.

Kayıp ilanı veme zorunluluğu;

kimlik ya da evrağın verildiği idareye bağlıdır, genel olarak yenisi çıkartılmayacak kimlikler için yetkili mercii (Karakollar – Adliye v.b) ‘den söz konusu kimliğin (yitirildiğinin, hükümsüzlüğünün, geçersizliğinin) tespit edilmesi yeterli olmaktadır. Bu nokta da her gün yüzlerce kişinin kayıp ilanı vermek için gazete sayfalarında yer aradığı da abartısız bir realitedir.  Yenisi çıkartılacak olan kimlik için ise, yine bağlı olan kurumun tercihine göre değişmekle beraber kayıp kimlik için gazete ilanı şartı aranmaktadır.

Önerimiz; siz yinede tedbiren bir ilan verin, gazetenizi ömrünüzün sonuna kadar saklayın.

Ücretsiz kayıp ilanları;

ancak web siteleri için geçerlidir, kayıp olan kimlik için gazete sayfalarını tercih ediyorsanız kağıt, sabit gider, personel gideri, işletme maliyeti v.s harcamaları olan ulusal ya da yerel ölçekte yayın yapan gazetelerden %99’a yakını ücretsiz ilan yayınlamamaktadır.